Banánový chlieb – Druhý najchutnejší chlieb na svete

Vždy keď mám chuť na niečo sladké alebo si len tak niečo zobnúť, tak ma vie tento chlebík dostatočne nasýtiť.  Je jednoduchý a rýchly.  Treba vám iba banány, múku, vajcia, maslo, cukor, štipku soli a banánový chlebík je na svete. Ja doň pridávam ešte CEYLONSKÚ ŠKORICU od @nu3o.nutrio a tá tomu dodá vždy lepší šmrnc.

Preto vám ju dnes trošku priblížim. Čo to je za škorica a prečo by ste mali práve túto používať.

Dôvodov je niekoľko, tak sem s nimi ????????

Je to bio škorica starostlivo vyberaná dodávateľom zo Srí lanky z Ceylonu. Kôra škorice prechádza zložitým procesom schválenia a preto je výberová prémiová vysokej kvality ☝????. Na konvenčnú škoricu už radšej zabudni, často totiž obsahje ťažké kovy a je plná pesticídov.

Bio kvalita udáva jej hodnotu, obsah a zázračné účinky.

Táto škorica, tiež zvaná ako “pravá” je starostlivo pestovaná na Sri Lanke a NEOBSAHUJE ŽIADNE TOXICKÉ PREPARÁTY ako KUMARÍN (rakovinotvorný, poškodzujucí pečeň), ktorý sa bežne nachádza vo vysokých množstvách v NEPRAVEJ ŠKORICI, pestovanej v Indii (alebo Číne), ktorú si bežne kupujeme v obchodných reťazcoch.

No a áno rozdiel je aj v CENE ale hádam chápeme prečo ????????‍♀️. Ja škoricu používam pri pečení skoro stále a teda určite nechcem jesť v chutných koláčoch nejaký hnusný kumarín. ????

A k tomu ešte pár ďalších plusov,

  • je omnoho sladšia a má veľmi silné a priaznivé účinky na naše telo.
  • utišuje zápaly v tele ☝????,
  • ma preventívne účinky proti rakovine ☝????,
  • bojuje proti neurodegeneratívnym procesom v tele.
  • A dokopy s medom ???? sú ako zázračné kombo plné antioxidantov ????????

Ak vás liečivá sila škorice zaujala tak to je len začiatok,  tu si prečítate  rozsiahleší článok o tom ako sa škorica a med krásne dopĺňajú.

Vám žienky, ktorých kuchyňa je váš rajón odporúčam aj túto BIO AKTÍVNU KURKUMU.

Za mňa dnes hotovo ????užívajte nedeľu.

Článok pre nás napísala MVDr Vlaďka Turčok – sledujte jej ďalšie umelecké diela na instagrame.