Chia puding, jednoduchá a zdravá pochúťka

Chia puding môže byť tou najjednoduchšou zdravou raňajkou, ktorá sa dá rýchlo pripraviť aj na kolene. Všetko čo potrebuješ urobiť, je zmiešať chia semienka a mlieko spolu s akýmkoľvek sladidlom a o pár minút neskôr máš najchutnejší puding.

Môžeš použiť kokosové, mandľové, makové   pre vegánsku variantu alebo pokojne aj obyčajné ak ti nevadí mliečna bielkovina a laktóza. Potom len navrch doplníš svoje obľúbené ovocie a chia puding je na svete!

Osobne si pamätám, ako som si prvýkrát vyrobil chia puding, a zatváril som sa asi takto:„To je fakt také ľahké ? Necháš chia len tak máčať? “ Nevedel som uveriť, že zdravé jedlo môže byť také ľahké a nevyžaduje aspoň niekoľko kuchynských spotrebičov a nedostupných surovín.

V mojej mužskej praxi, ak si dám chia semienka do nádoby s mliekom, zatvorím a poriadne pretrepem, nemusím ani nádobu po sebe špeciálne umývať. Celkom super no nie ?

Ako si možno uhádla, mojich prvých pár chia pudingov boli iba základné, chia semiačka + orechové mlieko + med – namočené cez noc. A nie, že by na tom nebolo niečo zlé. Často to opakujem aj teraz.

No teraz som si uvedomil, že puding z chia semienok môže byť úžasným a kreatívnym umeleckým dielom na raňajky. Je to ako omaľovánka pre dospelých. Ibaže neexistujú žiadne linky a kombinácie chutí sa medze nekladú.

Aké sú ale benefity chia semienok

Výhody semien Chia pre naše telo sú pomerne významné. Sú plné antioxidantov, vlákniny, vápnika, mangánu a zdravých tukov, ako sú omega 3 mastné kiseliny.

To znamená, že sú vynikajúce pre trávenie (a udržujú veci v pohybe), sú výborné pre zdravie srdca, pomáhajú vyrovnať hladinu cukru v krvi a sú výborné pre zdravie kostí. Takže tieto malé semiačka obsahujú poriadny prísun živín a sú komplexne dobré pre naše telo a mozog. Takže sú 100% našou obľúbenou super potravinou.

Ako pripraviť chia puding

Keď prídeš na to, aké ľahké je urobiť si chia puding, raz dva sa dostane na tvoju listinu týždenných pochúťok.

Tu je postup, ako si pripraviť základný chia puding v 3 jednoduchých krokoch:

  1. Do pohára pridaj 300ml orechového mlieka a 2 PL chia semienok.
  2. Vmiešaj ľubovoľné voliteľné sladidlá, ako napríklad med, javorový sirup alebo stéviu.
  3. Nechaj pár hodín alebo cez noc sedieť a pred podávaním ho zase zamiešaj.

Voila! Pochúťka je na svete.

Na záver si na puding dopraj čerstvé ovocie alebo mandľové plátky.

Dostaneš tak raňajky, ktoré vyzerajú oslnivo a ak máš hostí, budú si myslieť, že si si s tým dala kopu námahy.

Chia Puding