Chutná a rýchla paradajková polievka

Chutná a krémová paradajková polievka poteší azda každého. Nuž a táto je naozaj veľmi jednoduchá, zvládne ju snáď každý. Vhodná nielen na obed, ale aj na večeru, do polhodinky ju máte na stole. 

 

Vedeli ste, že varené paradajky majú omnoho väčšie antioxidačné účinky ako surové? Aj vďaka tomu je táto polievka taká zdravá.

 

Počet porcií: 4

Čas prípravy: 30 minút

 

Ingrediencie na rýchlu a jednoduchú paradajkovú polievku:

  • 1 kg paradajok
  • 1 cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku
  • olivový olej
  • 400 ml paradajkového pretlaku (ten v tetrapaku)
  • bazalka
  • soľ, korenie a cukor

Inštrukcie:

1. Nalejte do hrnca vodu a priveďte do varu.

2. Následne do vriacej vody opatrne pridajte paradajky a nechajte ich v nej približne 3-4 minúty (až kým neuvidíte, že šupka navrchu popraskala). Následne paradajky sceďte, ošúpte a nakrájajte na malé kocky.

3. Do väčšieho hrnca nalejte trošku olivového oleja, na ktorom speníte cibuľku. Zalejte približne litrom vody. Pridajte pretlačený cesnak a po chvíľke aj paradajkový pretlak, ktorý sa musí chvíľku povariť. Potom už len do zmesi prihoďte pokrájané paradajky, soľ a korenie podľa vlastnej chuti.

4. Paradajkovú polievku je potrebné variť ešte približne 10 minút. Keď sa dovarí a trošku vychladne, tak ju ešte ponorným mixérom pomixujte, aby sa nakrájané paradajky úplne rozpustili. Ak sa zdá byť príliš hustá, nebojte sa do polievky priliať ešte aj vodu.

5. Na záver už iba ozdobte bazalkou, prípadne dochuťte aj cukrom. My radi pridávame navrch nastrúhaný parmezán.

Prajeme dobrú chuť.

Tip:  Ak Vám naša paradajková polievka chutila, vyskúšajte aj tento chutný slanučký vývar z hovädziny.

A čo ty? Skúšal/a si už tento recept? Ak áno, tak ho s nami zdieľaj prostredníctvom sociálnej siete Instagram @nu3o alebo ho aspoň zdieľaj s kamošmi a dole do komentára nám napíš ako ti recept chutil.

Paradajková polievka