Denise predala zásnubný prsteň, aby rozbehla svoj biznis. Dnes je Rihanna jej investorkou.

Vzdať sa práce pre neistý biznis s predajom sušienok nemusí byť typická kariérna cesta. Denise Woodard však musela zariskovať. V roku 2016 založila spoločnosť Partake Foods, pretože nemala na výber.

Jej ročnej dcére Vivienne diagnostikovali ťažkú potravinovú alergiu. Bežné výrobky pre ňu boli nebezpečné. Zápasila s ekzémami a ďalšími zdravotnými problémami, ktoré viedli lekárov k podozreniu na klasickú potravinovú alergiu. Diagnóza nakoniec bola oveľa vážnejšia.

Keď mala Vivienne takmer rok, zjedla jedlo, ktoré obsahovalo kukuricu a arašidy. Začali jej okamžite puchnúť pery, ťažko dýchala a začala modrať. Všetci, vrátane jej lekárov predpokladali, že Vivienne má alergiu na arašidy. Lekári pripísali túto reakciu náhode. Až po niekoľkých pozorovaniach Denise zistila, že je to kukurica, na ktorú je jej dcéra alergická. A nielen kukurica, ale aj mnoho ďalších potravín.

Vivienne nemohla jesť pšenicu, kukuricu, vajíčka, orechy ani banány. Zakaždým, keď jej mama našla skvelý recept na bezlepkový dezert, boli potrebné vajíčka alebo vždy, keď chcela upiecť vegánsky dezert, bolo treba použiť pšeničnú múku. A banány? Tie sa v receptoch na pečivo často používajú namiesto vajec. Jedlá, ktoré chutili dobre, boli naplnené cukrom, škrobom a stabilizátormi. Denise na trhu nenašla nič, čo by spĺňalo všetky diétne obmedzenia. Nič, čo by bolo vhodné. A nič, čo by zároveň chutilo dobre.

Pre Denise je najdôležitejšia súčasť vlastného podnikania to, že sa jej dcéra Vivienne cíti byť zaradená do normálneho života. Pretože podľa nej je jedlo jadrom života a malo by robiť ľudí šťastnými.
Myšlienka vytvorenia Partake Foods vznikla v obývačke. Denise rozmýšľala nad tým, ako jej dcéra vždy prichádza kvôli alergiám o dobroty. Desila ju predstava, ako sa bude stravovať v škole, ako bude musieť vynechávať narodeninové oslavy, a ako ju nikto nebude chcieť pozvať na rande kvôli komplikovaným alergiám. Bola jednoducho zúfalá. Keď sa zmietala v problémoch, pomyslela si, že namiesto toho, aby sa sťažovala, vytvorí spoločnosť, ktorá bude vyrábať chutné občerstvenie. A zároveň aj tak, aby vyhovovali Vivienne. Opustila svoje – takmer desaťročné zamestnanie v spoločnosti Coca Cola – a pustila sa do pečenia.

Za 200 dolárov si nakúpila suroviny a začala v kuchyni experimentovať s rôznymi receptami a kombináciami chutí. Po dvoch týždňoch neúspešných pokusov a omylov zistila, že to bude trvať oveľa dlhšie, než si pôvodne myslela. Denise potrebovala pomoc. A tak začala oslovovať vegánskych a bezlepkových blogerov, autorov kuchárskych kníh, s ktorými robila rozhovory. Rozposielala online prieskumy mamičkám, na základe ktorých vytvárala kombinácie chutí.

Po roku mala najväčšie problémy konečne za sebou. Na trh uviedla sušienky s tromi príchuťami. Spoločnosť Partake Foods si zabezpečila umiestnenie vo významných obchodoch, no jej finančné prostriedky boli na začiatku obmedzené. Denise predala svoj zásnubný prsteň a vyčerpala posledné finančné zásoby. Vedela, že ak chce udržať firmu, musí nájsť sponzorov. Odmietlo ju 86 investorov, a až potom si vypočula prvé áno. Bol ním aj Jay-Z, no neskôr do spoločnosti investovala aj Rihanna.

Cookies
Dnes sa sušienky predávajú už vo viac než 2 000 obchodoch. A ich úspech pokračuje ďalej. Pre Denise je však najdôležitejšie, že sa jej dcéra Vivienne cíti byť zaradená do normálneho života. Podľa nej je jedlo jadrom života a malo by robiť ľudí šťastnými.