Doplňte bielkoviny!

Prinášame vám vegánsku NOVINKU ako zdroj kvalitného a ľahko stráviteľného proteínu. Veľmi sa tešíme, že vám v dnešnom článku môžeme predstaviť náš organický rastlinný proteín s extra kokosovým mliekom v prášku a probiotickou prírodnou vlákninou z agáve, ktorý spĺňa aj tie najkomplexnejšie požiadavky.

Ako už býva zvykom, na trhu sa stretávame s nekonečným zoznamom značiek a firiem, ktoré ponúkajú proteíny každého druhu. A poviem vám, niekoľko takých som vyskúšala aj ja. Až kým mi po zopár z nich neprišlo zle, pretože v tom čase som zloženie potravín akosi neriešila. Zorientovať sa v ponuke rastlinných, ale aj klasických proteínov je často nočná mora a po prečítaní si recenzií už naozaj nevieme, ktorý by nášmu telu vyhovoval. Hoci má každý z nás iné požiadavky, my sme prišli na to, ako ich všetky splniť. 

SKVELÝ ZDROJ BIELKOVÍN 

Kladený dôraz na bielkoviny má svoje opodstatnenie pre každodenné fungovanie, udržanie svalovej hmoty alebo znižovanie hmotnosti. Pôvodne som si proteín zadovážila kvôli udržaniu svalovej hmoty. Až neskôr som si na vlastnej koži začala uvedomovať, že bielkoviny sú pre telo naozaj primárne (a to je aj význam slova “proteín”). Nielen že zabezpečuje vývin a rast svalov, ale aj zdravý vývin kostí, vlasov a kože. Okrem toho je výzamným tvorcom protiátok, hormónov a iných základných látok, ako aj zdrojom energie pre bunky a tkanivá v našom jedinečnom organizme. 

Rastlinný proteínPoďme sa pozrieť na zloženie toho nášho: 

  • 85% (zmes BIO rastlinných bielkovín hrachu, konope a ryže)
  • 10% BIO kokosový prášok
  • 7% bio inulín z agáve
  • 1% stevia
  • erytritol

Ako si môžete všimnúť, tento proteín obsahuje kompletný profil aminokyselín z hrachu, hnedej ryže a konope. Základom je do seba dostať kokteil s vyváženým a komplexným aminokyselinovým profilom, a to najmä pri rastlinnej strave. Rastlinné bielkoviny majú totiž nižšiu biologickú hodnotu ako tie živočíšne. A prečo je to dôležité? Často sa stane, že u vegánskych proteínov nájdeme v zložení iba jeden alebo maximálne dva druhy rastlinnej bielkoviny. No pozor, to nezabezbečí dostatočný a komplexný príjem bielkovín pre telo. Preto je ich najlepšie kombinovať alebo si zadovážiť taký, ktorý túto kompletnú zmes už obsahuje. 

ŽIADNA INTOLERANCIA 

Ďalšou obrovskou výhodou je to, že vo vegánskych proteínoch, ako je ten náš, ľudia nenájdu žiadnu stopu po laktóze či lepku. Nie každý srvátkový proteín je zbavený laktózy, a preto ľuďom s intoleranciou nevyhovuje. Tu si však môžete byť istí, že žiadna laktóza sa v ňom nenachádza. Dokonca ani sója.  

Okrem toho by som chcela upriamiť pozornosť na ľudí s tráviacími ťažkosťami. Mať pokazené trávenie nie je vôbec príjemné a tí, čo tento stav poznajú vedia, ako to ovplyvňuje život a celkovú náladu počas dňa. Stane sa, že niektorým ľudom srvátkový proteín nesadne a môže im spôsobovať iba ďalšie ťažkosti s trávením alebo sa u nich objavia nové. Pri rastlinných proteínoch sa tieto problémy vyskytujú veľmi zriedkavo, a preto sme sa rozhodli prísť s produktom, ktorý je jemnejší na žalúdok a zabezpečí lepšie trávenie. Obzvlášť, ak ste citliví na lektíny a umelé sladidlá. 

VYUŽITIE 

Náš rastlinný proteín dodáva dlhodobý pocit sýtosti a je veľmi ľahko vstrebateľný. S rýchlou vstrebateľnosťou a ľahkým trávením je vhodný na použitie v teplej aj studenej podobe. 

Pre milovníkov raňajok a vášnivcov, ktorí radi experimentujú je protín vďaka extra sladko-krémovej chuti ideálny do raňajkovej kaše, smoothies, koláčov a jedál pre celú rodinu.

Kaša

Kedy je vlastne vhodný čas si dať kvalitný proteínový shake? Doplnenie bielkovín po tréningu sa ukázalo ako prospešné, najmä pri pomoci jednotlivcom zvýšiť prírastok svalov a sily. No pozor, výživa po tréningu je dôležitá, ale nie natoľko, ako ste si možno mysleli. V zásade to nie je zlá vec, ale nie je to nevyhnutné. Nemyslite si, že ste premrhali tréning, pretože ste si hneď po ňom do seba nešupli proteín. Ako som už spomenula, bielkoviny sú veľmi výzamnými tvorcami protiátok, hormónov a iných základných látok a môžete ich dopĺňať kedykoľvek počas dňa.

Bielkovinové kokteily môžu byť pohodlným spôsobom, ako prijímať kalórie počas dňa, a preto môže slúžiť aj ako náhrada 1 jedla denne. Avšak, majte na mysli aj to, že celé zdroje potravy sú stále tou najlepšou voľbou pre získanie životne dôležitých živín. Snahou je pripraviť si stravu na základe tuhej konzistencie a proteínový prášok používať ako doplnok. 

Tip na záver: Pridajte proteín do niektorého z našich lattéčok a vyčarujte si nápoj plný živín a energie. 

Záver: 

Proteín nemusia užívať iba kulturisti alebo profesionálni športovci, ktorí sa usilujú o rast svalov. Tento mýtus už dávno neplatí. Proteín je pre každého, kto potrebuje zvýšiť príjem bielkovín. Je pre všetkých, ktorí skutočne chcú jesť zdravo a dať telu to najlepšie. Navyše, mnohé vegánske proteíny obsahujú látky, ktoré v srvátkových (živočíšnych) proteínoch budete hľadať iba márne. Napríkald kvalitné tuky, vlákninu, vitamíny, minerály a antioxidanty. Vegánske proteíny sú preto skvelým doplnkom zdravej a vyváženej stravy, či už rastlinnej, alebo živočíšnej. 

Veríe, že ste sa v článku dozvedeli všetko dôležité o bielkovinách, ktoré doplníte aj našou NOVINKOU. Nakupujte tu a neváhajte nám napísať, ako vám chutí.