Jahodové overnight oats

Rýchly, ľahký a bohatý na živiny, takýto je recept, ktorý si spolu s nami môžete pripraviť. Keďže sme sa v minulom článku zamerali na “meal prep”, povedali sme si, prečo vám neponúknuť recept plný chuti. Ideálny na cestu do práce alebo do školy, vegánsky, jednoducho skvelý!  

Raňajky  najdôležitejšie jedlo dňa. Chcete sa ubezpečiť, že vaše jedlo je ľahké, ale zároveň má vlákninu, bielkoviny a dobré sacharidy. Raňajky sa pripravujú azda aj najľahšie, takže náš nový recept zvládnete ľavou zadnou. 

“Overnight oats” majú množstvo obmien, druhov a spôsob prípravy môžete meniť podľa toho, čo máte radi. Dajú sa použiť ovsené vločky, quinoa, pšenové vločky atď. Niekdy sú to klasické surové vločky, inokedy sú uvarené či zaliate horúcou vodou. Môže to byť aj zmes oboch. No a potom môžete použiť aj rôzne ovsené zmesi.

Čo sa nám páči na receptoch, ako je tento, je to, že si ich môžete urobiť noc predtým, čo je spôsob, ako si meal prep zjednoduchčiť. Trvá to asi 5 minút a je to perfektný spôsob, ako začať svoj deň. 

Ak aj meal prep nepreferujete, nemusíte ich cez noc v chladničke vôbec nechávať. Môžete si svoje raňajky pripraviť, keď sa zobudíte, medzitým sa pripravíte na svoj deň a vezmete so sebou na cestu do práce, do školy alebo kamkoľvek idete. Je to naozaj jeden z tých úžasných jemne krémových receptov, ktoré sa dajú pripraviť za menej ako 15 minút. 

Jediné, čo musíte urobiť, je premiešať spolu všetky ingrediencie a nachať to pár minút odstáť. Ovos a chia začnú absorbovať časť tekutiny a pomáhajú kašu zahustiť. Akonáhle je zahustená, môžete sa s radosťou pustiť do jej konzumácie. Na vrch pridajte obľúbené ovocie, toppingy, orechové maslo, ktoré je, mimochodom, skvelým rastlinným proteínom, a užívajte! 

malina,banany-vločky

Na úplne základný recept budete potrebovať: 

Vločky: základom našich raňajok sú ovsené vločky plné vlákniny, ktorá vás zasýti na dlší čas; obsahujú tiež vysoký podiel mangánu, vitamínu K, draslíka, vápnika, železa, zinku a množstvo iných živín

Chia: slúžia ako „zahusťovadlo“, ale tiež do raňajok pridajú množstvo bielkovín, vlákniny a dobrých tukov v podobe omega 3 mastných kyselín

Jogurt: spôsob, ako sa pridať viac bielkovín a zdravých tukov (či už zvolíte grécky jogurt alebo sójový, oba sú výborným zdrojom spomenutých bielkovýn a dobrých tukov)

Mandľové mlieko: nápoj, ktorý je všestranný, ale v recepte môžete použiť ľubovoľné mlieko, či už kravské, kokosové, ryžové, ovsené alebo sójové

Ak chceme posunúť prípravu raňajok o level vyššie a docieliť sviežu jahodovú aróma, použijeme Jahoda Latte! Dodá skvelú chuť a neobsahuje žiadne pridané látky ani chemikálie. Lyfizované jahody dodajú zmesi sviežu letnú chuť. Ideálnou alternatívou je aj Malina Latte a, ak ste ešte nespoznali skvelé účinky malín, môžete si o nich prečítať tu. 

Tip: Keď do svojich raňajok pridáte proteín a vlákninu, zostanete dlhšie plnší a budete mať počas dňa viac energie!

RECEPT 

Ingrediencie

 • 1 stredný banán
 • 1 1/4 hrnčeka mandľového mlieka (o príprave domáceho rastlinného mlieka sa viac dočítate tu) 
 • 1/2 hrnčeka gréckeho jogurtu (alebo sójového jogurtu)
 • 1 hrnček ovsených vločiek
 • 2 ČL jahodového latte  
 • 1 PL chia semienok 
 • 10 jahôd nakrájaných na menšie kúsky
 • 2 PL arašidového masla

Postup

 1. Banán si roztlačíme vidličkou. 
 2. Pridajte banán, ratlinné mlieko a jogurt do misky a miešajte, kým nedosiahnete krémovú konzistenciu. 
 3. Vmiešajte ovsené vločky, chia, jahody a jahodové latte. Rozdeľte rovnomerne do dvoch sklenených alebo plastových nádob, prikryte a vložte na noc do chladničky. 
 4. Ráno si na vrch môžete prihodiť extra nakrájaný banán, jahody, arašidové maslo, oriešky alebo sušené ovocie. 
 5. Určite sa vám stáva, že ráno nestíhate a v tom prípade si môžete nádobu uzavrieť viečkom a ste “ready to go”. ? 
 6. Táto kaša vám vyzdrží v chladničke po dobu až 3-4 dní. 

jahoda- vločky

ZÁVER

Takto pripravené overnight oats skladujte v chladničke, vydržia tak až 3-4 dni. Pri voľbe prísad sa nekladú žiadne medze a vločky si môžete dochutiť so všetkým, čo chutí vám. Prajeme vám veľa zábavy pri experimentovaní a veríme, že si tento výživný a zdravý raňajkový tip zamilujete!

Ako zdravý a sladký snack so sebou na cesty odporúčame pripraviť aj kokosové Bounty tyčinky. ?

Odporúčané produkty1