Ak máte chuť na sladkosť, ale nechcete zhrešiť, tento recept si rýchlo obľúbite.  Je veľmi jednoduchý a na jeho prípravu budete potrebovať len pár minút, preto je asi najčítanejší na našej stránke.

Kokosové guľky sú navyše bez lepku, laktózy a sú sladené iba datlami. Teda sa nemusíte báť že vám hladina cukru vystrelí až po plafón.  Prečo by vás to malo zaujjímať si možete prečítať tu. 

Základom receptu sú datle, strúhaný kokos, oriešky, kurkuma, škorica a trochu morskej soli. Aké ingrediencie si zvolíte navyše, je len na vašich preferenciách. Kreativite sa medze nekladú. 

Tieto sladké guľôčky plné energie si okamžite zamilujete! Osobne si ich vždy beriem keď ráno nestihnem raňajkovať alebo ked viem že je predo mnou dlhý deň.  

 

Čas prípravy: 10-15minút
Počet porcií:
 12

 

Ingrediencie na kokosové guľky:

Každá kokosová guľka bude mať približne 140 kalórii, 10g tuku, 7g sacharidov a 3 g bielokovín.

kurkumove guločky domácim medom

kokosové guľky a ich príprava:

  1. Zmiešajte všetky ingrediencie v miske, kým zmes nemá konzistenciu podobnú arašidovému maslu.
  2. Pomocou lyžice alebo rúk formujte malé guľôčky a uložte ich na tácku.
  3. Potom ich dajte do chladničky stuhnúť na minimálne dve hodiny.
  4. Pochúťka je hotová a vybrať si ju z chladničky môžete vždy, keď dostanete chuť na sladké.

 

Ak sa vám doma nechce špiniť kuchyňa so žltou farbou môžete si podobné kokosové guľky kúpiť aj u nás na eshope.  Spísal som aj pár dôvodov, ktoré ma viedli k ich “skonštruovaniu”. 

 

3 dôvody: Prečo som sa rozhodol vytvoriť vlastné kokosové guľky – RAWKY

Na tento recept som od vás dostal také skvelé odozvy že som sa rozhodol pre vás vytvoriť podobný produkt. Nazvali sme ho RAWKY. Asi uhádnete prečo ? 

kurkumove gulky

1.MEGA frustrácia

Pramenilo to s frustrácie, vždy keď som ti šiel kúpiť snack do potravín,tak všade samé umelé prísady a už keď som si našiel niečo čo mi vyhovovalo tak tam bolo celkom dosť cukru. 

 

2.Prenosné  balenie ktoré je vždy po ruke

Nie vždy sa mi podarí nájsť si čas na plnohodnotné jedlo a preto často hľadám snacky ktoré ma energiou aj ingredienciami podržia. Tiež sa po jedlo cítim unavene a tieto RAWKY mi fungujú super aj ked sa potrebujem dlho sústrediť. 

 

3.Kreativita a originálna kombinácia chuti

Moje poslanie je testovať a vyvíjať nové šmakocinky s kurkumou a vždy keď mi to dáva zmysel idem do toho. Nemusí to chutiť každému. No aj keď nie ste fanúšikom kurkumy určite stoja za skúšku. Dal som si na vývoji týchto guličiek riadne záležať a testoval som rôzne kombinácie chutí vyše roka.

Kurkumové rawky si môžete kúpiť tu

kokosove guľky