Kokosové guľky s kurkumou a škoricou

Kokosové guľky sú navyše bez lepku, laktózy a sú sladené iba datlami. Teda sa nemusíš báť, že ti hladina cukru vystrelí až po plafón. Prečo by ťa to malo zaujímať si možeš prečítať tu. 

Základom receptu sú datle, strúhaný kokos, oriešky, kurkuma, škorica a trochu morskej soli. Aké ingrediencie si zvolíš navyše, je len na vašich preferenciách. Kreativite sa medze nekladú. 

Tieto sladké guľôčky plné energie si okamžite zamiluješ! Osobne si ich vždy beriem keď ráno nestihnem raňajkovať alebo ked viem že je predo mnou dlhý deň.  

Čas prípravy: 10-15minút
Počet porcií:
 12

Ingrediencie na kokosové guľky:

Každá kokosová guľka bude mať približne 140 kalórii, 10g tuku, 7g sacharidov a 3 g bielokovín.

Kokosové guľky

Kokosové guľky a ich príprava:

  1. Zmiešaj všetky ingrediencie v miske, kým zmes nemá konzistenciu podobnú arašidovému maslu.
  2. Pomocou lyžice alebo rúk formuj malé guľôčky a uložte ich na tácku.
  3. Potom ich daj do chladničky stuhnúť na minimálne dve hodiny.
  4. Pochúťka je hotová a vybrať si ju z chladničky môžeš vždy, keď dostaneš chuť na sladké.

Ak sa ti doma nechce špiniť kuchyňa so žltou farbou môžete si podobné kokosové guľky kúpiť aj u nás na eshope. Spísal som aj pár dôvodov, ktoré ma viedli k ich “skonštruovaniu”. 

3 dôvody: Prečo som sa rozhodol vytvoriť vlastné kokosové guľky – RAWKY

Na tento recept som od vás dostal také skvelé odozvy, že som sa rozhodol pre vás vytvoriť podobný produkt. Nazvali sme ho RAWKY. Asi uhádneš prečo? 

Kokosové guľky

1.MEGA frustrácia

Pramenilo to s frustrácie, vždy keď som ti šiel kúpiť snack do potravín,tak všade samé umelé prísady a už keď som si našiel niečo, čo mi vyhovovalo, tak tam bolo celkom dosť cukru. 

2.Prenosné balenie ktoré je vždy po ruke

Nie vždy sa mi podarí nájsť si čas na plnohodnotné jedlo a preto často hľadám snacky, ktoré ma energiou aj ingredienciami podržia. Tiež sa po jedle cítim unavene a tieto RAWKY mi fungujú super, aj keď sa potrebujem dlho sústrediť. 

3.Kreativita a originálna kombinácia chuti

Moje poslanie je testovať a vyvíjať nové šmakocinky s kurkumou a vždy, keď mi to dáva zmysel idem do toho. Nemusí to chutiť každému. No aj keď nie si fanúšikom kurkumy, určite stoja za skúšku. Dal som si na vývoji týchto guličiek riadne záležať a testoval som rôzne kombinácie chutí vyše roka.

Kokosové gulky