Kurkuma ako antibiotikum známe už 2000 rokov

Okrem toho, že toto prírodné antibiotiukum dodáva jedlu príjemnú chuť, prináša aj neskutočné zdravotné benefity. Práve o nich sa dozvieš v tomto článku. 

Ak poznáš legendu o noci, počas ktorej sa narodil Ježiš, vieš aj to, že múdri muži z Východu, ktorí ho navštívili, mu priniesli množstvo darov, vrátane kadidla, zlata a myrhy.

Pri skúmaní starých spisov sa údajne zistilo, že zlato, o ktorom sa hovorí, je práve kurkumaLiečivé účinky kurkumy boli považované za hodnotné ako zlato. 

Kurkuma, ktorá je spomínaná už v Biblii, bola dlhodobo využívaná v ajurvédskej medicíne. Už pred 2 000 rokmi ju používali starí čínski liečitelia.

Kurkuma

Okrem špecifickej chuti, ktorú dáva porkmom, kurkuma je tiež schopná očistiť našu krv od toxínov. Pred mnohými rokmi, keď bol niekto otrávený, lekári používali na liečbu pacientov kurkumu. Bol to jediný spôsob ako ich vyliečiť z otravy.

Západná medicína už dlhšie vnímala výhody tohto korenia, ktoré je na celom svete používané už tisíce rokov kvôli jeho pozitívnym vplyvom na zdravie. Američania sa oboznámili s úžasnými prínosmi kurkumy pre ľudské zdravie len v uplynulých 30 rokoch. 

Jedy všade okolo nás, ako ale liečivé účinky kurkumy napomáhajú…

V roku 2014 bolo odhalených 42 000 nových toxínov, ktoré predtým neboli známe. Táto skutočnosť je celkom šokujúca, nemyslíš ? Odkiaľ tieto chemikálie pochádzajú?

Väčšinou sú okolo nás, vo vzduchu, ktorý dýchame, v kozmetike, ktorú používame, vo vode, ktorú pijeme, v zubných pastách, v osviežovačoch vzduchu, ale aj v spracovaných potravinách, ktoré jeme.

Možno, že niektoré chemikálie sú pre nás neškodné, ale 90 % z nich je zodpovedných za narušenie našej endokrinnej sústavyEndokrinný systém je zodpovedný za hormóny, ktoré ,,manažuju” celé naše telo a našu krv.

Mnohé z týchto chemikálií majú schopnosť zasahovať do našich primárnych orgánových funkcií, vrátane našich obličiek, pečene a srdca, ktoré sú pre naše celkové zdravie najdôležitejšie.

Existuje mnoho spôsobov ako predísť vplyvu škodlivých toxínov a chemikálií. Práve na tento účel nám matka príroda dala potraviny, ktoré dokážu našu krv očistiťLiečivé účinky kurkumy by sme nemali podceňovať. 

Neuveriteľné výhody kurkumy

Mnohí ľudia sa obávajú o svoje zdravie a tiež o zdravie svojich blízkych či známych. Avšak aj keď je liek sofistikovaný, stále existujú choroby či zdravotné problémy, ktoré nedokáže vyliečiť.

Vplyv na naše zdravie má aj spôsob akým žijeme a výber potravín, ktoré konzumujeme.   

V knihe “Turmeric: Ayurvedic Spice of Life” (Kurkuma: Ajurvédske korenie života), ktorú napísali Prashanti De Heger a David Frawley, sa môžeme dozvedieť o mnohých efektívnych zložkách obsiahnutých v kurkume a nechýbajú v nej ani liečivé účinky kurkumy. 

Píše sa v nej, že kurkuma je:

Kurkuma

Ľudia, ktorí ju neužívajú ešte zrejme nechápu a nevedia o skutočných schopnostiach kurkumy. Pre ľudí, ktorí sú neustále unavení a majú vysoké pracovné nasadenie, je konzumácia kurkumy veľmi potrebná, pretože znižuje a upokojuje zápal.

Dr. Mercola vo svojej správe povedal, že kurkuma je veľmi silná korenina, ktorá je bežne používaná v čínskej a v indickej medicíne už dlhé stáročia.

Kurkumín – najsilnejšia zbraň kurkumy

Účinná zložka kurkumy, ktorá sa nazýva kurkumín, je jedným z najdôležitejších farmakologických činidiel používaných v medicíne.

Ďalšou výhodou kurkumínu je, že nevyvoláva žiadne vedľajšie účinky a nevytvára toxíny, ako je to pri mnohých liekoch. Syntetické liečivá môžu vplývať na tvorbu vredov, znížiť počet bielych krviniek alebo spôsobiť vnútorné krvácanie.

Kurkuma je tiež korenie, ktoré má schopnosť podporiť aj naše duševné zdravie. Ak chcete zlepšiť svoje duševné rozpoloženie, konzumujte kurkumu na dennej báze.

Pre ľudí, ktorí sú intolerantní na laktózu, je kurkuma správnym riešením. Ak ju totiž zmiešate s kozím alebo ovčím mliekom či s kefírom, vyčistí a vylieči črevá, pričom zmiznú aj ďalšie nepríjemné príznaky.

Práve zdravé črevá majú vplyv na dobrú náladu. Vieš prečo? Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré stabilizujú našu náladu, je serotonín.

Ten sa až v 95 % nachádza v našom čreve. Preto je dôležité udržiavať svoje vnútorné organy v dobrom stave, na to, aby ste sa cítili dobre.  

O tom, ako kurkumu zaradiť do svojho denného jedálnička sa dozvieš v článku ako konzumovať kurkumu na dennej báze.

Ak sa ti informácie na našom blogu páčia a myslíš si že prinesú rozumnú inšpiráciu aj tvojim priateľom, prihlás sa na odber noviniek a každý piatok dostávaj čerstvé novinky zo sveta životosprávy, receptov, byliniek a kadečoho.

Odporúčané produkty1