Kurkuma Latte je zázračný nápoj z kurkumy

Ide o nápoj známy aj ako kurkuma latte – teda mix mlieka, čaju, škorice, kardamónu, zázvoru, s bohatým obsahom kurkumy či už v sušenej alebo čerstvej podobe.

Prečo si pravidelne pripravovať Kurkuma latte?

To, čo indickí liečitelia vedeli o účinkoch a benefitoch kurkumy už celé stáročia, odborníci z oblasti zdravotnej starostlivosti v Spojených Štátoch ešte len začínajú zisťovať. O tom svedčí aj viac než 10.000 štúdií robených s touto superpotravinou.

Korenie kurkuma, známe najmä pre svoju výraznú žltú farbu, ktorá sa niekedy javí aj ako oranžová, je zázrakom vhodným na boj proti zápalom.Kurkuma ti tiež príjemne a trochu štipľavo dochutí omáčky, džúsy či smoothie drinky. Ak máš rad “spicy food & drinks” určite si prídeš na svoje.

Kde nakúpiť ingrediencie pre prípravu – Kurkuma latte ?

Zvyčajne všetky základné zložky dostaneš v miestnom obchode. Samozrejme ak by si chcel bio kvalitu surovín tak odporúčam nejaký kvalitný bio obchodík.

Novinkou je že od tohoto dátumu si už nemusíš kupovať všetky ingrediencie, pretože sme ich už pre teba namiešali do nášho Kurkuma latte mixu v spolupráci s firmou Powerlogy. Mix nájdeš na našom e-shope.

Prečo je latte z kurkumy pre teba také blahodárne ?

kurkuma latte

Kurkuma má veľa prínosov pre zdravie – vrátane znižovania zápalu, zmiernenia bolesti kĺbov, odľahčuje tráviaci trakt a pálenie záhy, zvyšuje imunitu, ochraňuje srdce a mozog a znižuje hladinu cholesterolu. Prečítajte si viac o kurkume a jej vlastnostiach.

Čierne korenie môže zvýšiť biologickú dostupnosť (rýchlosť absorpcie) kurkumy o viac ako 1000% 

Super jednoduchý Kurkuma Latte recept (Zlaté mlieko)

pre 2 osoby

Ingrediencie:

  • 2 poháre mlieka (kokosové mlieko, mandľové mlieko alebo kešu mlieko – kurkuma je rozpustná v tukoch a lepšie sa absorbuje do tela s tukmi),
  • 1 ČL kurkumy (Neprežeň to s kurkumou lebo je výrazná a aromatická a môže zmeniť chuť nápoja na mierne horkejšiu),
  • 1/4 ČL mletej škorice,
  • 1/8 ČL mletého zázvoru,
  • 1 ČL vanilkového extraktu,
  • 2-3 ČL medu (doslaď podľa chuti),
  • štipka mletého čierneho korenie.

Inštrukcie:

  1. Na nízkej teplote ohrejeme mlieko, asi na 70 stupňov.
  2. Všetky prísady vhodíme do hrnčeka a miešame asi 10-15 sekúnd.
  3. Na záver možeme použiť ručný mixér, aby sa koreniny skvelo spojili a aby sme dostali prijemnú latte konzistenciu na vrchu.

 Kurkuma latte

A môžeme domáce kurkumové latte vychutnávať.  A čo ty? Vyskúšal si už tento zázrak? Čo si o ňom myslíš? Neváhaj nechať komentár pod článkom. 

Inšpiruj sa aj týmto krátkym videom. 

Tip: Pre veľký záujem o tento nápoj sme pre teba spísali sumár častých otázok ktoré dostávame.

Ak sa ti informácie na našom blogu páčia a myslíš si že prinesú rozumnú inšpiráciu aj tvojim priateľom, prihlás sa na odber noviniek a každý piatok dostávaj čerstvé novinky zo sveta životosprávy, receptov, byliniek a kadečoho.

kurkuma

Získaš tak nielen knihu najdôležitejších prístupov k životospráve, ale aj víkendové tipy a inšpirácie pre komplexný rozvoj zdravia.

Odporúčané produkty2