Raňajkové palacinky na slano s vajíčkami,syrom a špenátom

Vajíčka na raňajky? Prečo nie! Raňajky sú neodmysliteľnou súčasťou dňa aj práve preto, že štartujú organizmus človeka. Dať si na raňajky práve vajíčka je tá správna voľba. Prečo?

Vajíčka sú bohaté na proteíny, esenciálne aminokyseliny a v neposlednom rade na jednu z najdôležitejších  látok pre náš organizmus- CHOLÍN- ktorá má vplyv na nervovú sústavu a podporuje schopnosť sústrediť sa (tj. štartuje mozog), ale napomáha aj k tráveniu tukov.

 

Je preto dôležité raňajkovať zdravo a vyvážene.

Nie je prospešné nášmu telu hneď zrána naordinovať glykemický šok a preto je práve toto ,,raňajkové menu“ jedným z najčastejšie používaných jedál na správne ranné naštartovanie človeka.

 

Počet porcií: 1
Čas prípravy: 10-15 min.

 

Ingrediencie:

  • 2 Vajíčka
  • 2 lyžice (mrazenej) baby mrkvy
  • 2 lyžice (mrazeného) hrášku
  • 2 lyžice (mrazenej) kukurice
  • baby špenát
  • syr 30% (nastrúhaný)
  • BIO kokosový olej
  • soľ
  • kurkuma a čierne korenie

 

 Slané palacinky

Postup prípravy:

Pripravíme si misku a menší hrniec. Do misky rozbijeme vajíčka a v nej ich vidličkou rozšľaháme, pridáme štipku soli.

 

Do hrnca dáme pol lyžičky BIO kokosového oleja, necháme zohriať a potom pridáme mrkvu, hrášok a kukuricu, ktoré necháme na miernom ohni zmäknúť.

 

Zeleninku jemne prikurkumujeme a prisolíme a priebežne premiešavame, aby sa nepripálila.

 

Kým sa nám varí zeleninka, na panvicu dáme opäť pol lyžičky BIO kokosového oleja, necháme zohriať a vylejeme vajíčko ktoré necháme na miernom ohni pod pokrievkou  zhruba 2 minúty, potom na neho vysypeme nastrúhaný syr a pod pokrievkou ich necháme zhruba ďalšie 2 minúty aby sa nám syr pekne roztopil.

 

Na záver vyberieme a dáme hotovú vajíčkovú palacinku so syrom na najkrajší tanier, aký doma máme, naukladáme na ňu zeleninku, zrolujeme, ozdobíme baby špenátom a s chuťou sa do toho môžeme pustiť.

 

Ak ťa zaujali infošky na tomto blogu a myslíš si, že by stálo zato odporučiť takéto dobré rady aj tvojim priateľom, neváhaj a pomôž im rozumne sa zorientovať v súčasnej životospráve aj cez odber newslettera.

Získaš tak  nielen knihu najdôležitejších prístupov k životospráve, ale aj víkendové tipy a inšpirácie pre komplexný rozvoj zdravia.