Rodinka sa rozrastá – Annamária, predstavíš sa nám?

Nu3o je, ako už iste viete, slovenská značka zameriavajúca sa na výrobu prírodných nápojov. No našou vášňou je tiež inšpirovať vás k upokojeniu sa a posilneniu vnútornej stability, ktorá je v dnešnom rýchlom svete taká ohrozená.

Do nášho tímu sme sa preto rozhodli prijať posilu, ktorá nám bude pomáhať rozvýjať naše hodnoty. Annamária, povedz nám niečo o sebe. 

Ako by si sa opísala? Odkiaľ si a čo študuješ?

Moje meno je Annamária, mám 18 rokov a pochádzam z malého mestečka na východnom Slovensku, zo Svidníka. Tu som sa narodila a aj chodila na základnú školu. Od malička ma bavili cudzie jazyky, a tak som sa neskôr rozhodla, že chcem študovať na bilingválnom gymnáziu. Moje kroky preto smerovali do Košíc. Momentálne som v poslednom ročníku a, samozrejme, už pomaly rozmýšľam nad tým, kam ma to zavedie ďalej.

Milujem cestovanie, turistiku (príroda, to je moje), venujem sa foteniu, blogovaniu, športu a rada čítam. Tiež ma veľmi baví móda, kozmetika, ale aj jedlo. Preto ma zároveň baví aj sledovať to, ako sa značke Nu3o darí a ako sa postupne rozvíja, pretože má veľký potenciál.

Čo by si robila, keby si sa nezúčastnila na stáži pre Nu3o ?

Asi by som sa omnoho viac venovala vlastnému blogu, ktorý je zameraný práve na beauty a lifestyle. Okrem toho by som strávila viac času štúdiom cudzích jazykov, ale to robím aj teraz. No pravdupovediac, nad touto otázkou ani viac nerozmýšľam, lebo verím, že som tu mala byť. Prišlo to veľmi nečakane a ja som za túto príležitosť nesmierne rada. S touto značkou sa mi spolupracuje naozaj skvele. ?

Aké jedno slovo popisuje tvoje detstvo?

Objavovanie – celé detstvo bojo dôležité najmä v oblasti formovania mojej osobnosti a objavovania okolitého sveta.

Ako mimo práce/školy rada zrelaxuješ?

Tak, ako som už spomenula, mám rada všetko možné. Môj čas vypĺňa písanie článkov, fotenie a popri škole sa ešte učím aj francúzsky jazyk. Na niekoho to možno ako oddychové aktivity nepôsobia, no pre mňa to tak, nepchybne, je. Úplným oddychom je pre mňa šport, čas strávený pri knihe alebo v prírode, najmä v obľúbených Tatrách a Slovenskom raji, kde sa vraciam čoraz radšej. V lete to je, samozrejme, dovolenka pri more a teplo, ktoré milujem. Moje dni sú stále niečím zaplnené, ale to prichádza už tak automaticky. Preto mám niekedy dni, kedy nerobím vôbec nič (samozrejme, potom mám občas výčitky :D), ale myslím si, že aj to je úplne v poriadku. V dnešnej dobe zažívame veľký tlak najmä zo sociálnych sietí a z okolitého sveta, a preto je, podľa mňa, dobré ten mobil a počítač niekde na jeden deň “zapatrošiť”.

Fotenie

Ak by si mala povedať jednej osobe „Ďakujem“ za to, že ti pomohol/la stať sa osobou, ktorou si dnes, kto by to bol a prečo?

MAME – mojej najlepšej kamarátke. Áno, ona je tou najlepšou kamarátkou, autoritou, osobou, ktorá formovala tým, kým som dnes a dala mi základy, ktoré ma sprevádzajú životom. Náš vzťah je výnimočný a viem, že sa jej môžem zdôveriť kedykoľvek a s čímkoľvek. Trávime spolu veľa času, za čo som vďačná a najmä som vďačná za hodnoty, ktoré do mňa vštiepila a stále vštiepuje. Je mojím obrovským vzorov snáď vo všetkých smeroch.

S ktorým filmom alebo fiktívnou postavou sa najviac stotožňuješ?

Pravdupovediac, som veľký filmový nadšenec, no takto som sa nad tým ešte nezamýšľala. Neviem veľmi na túto otázku odpovedať :).

Čo vo svojom živote najviac miluješ a rada si to vychutnávaš?

Milujem čas, kedy som sama so sebou, ale aj keď môžem zdieľať svoje pocity s inými ľuďmi. Takto strávený čas mi dokáže dať skutočne veľa. Nie vždy sú dni, kedy sa tešíme, no každý jeden deň je výnimočný. Nech je akýkoľvek. Snažím sa preto užiť si deň tak, ako príde a čo mi prinesie. Život je prekvapenie, a to je to krásne.

Okrem toho rada zrelaxujem pri počúvaní rôznych podcastov alebo sledovaní dokumentárnych filmov, ktoré ma obohatia vo viacerých smeroch.

Ak by sme ťa skutočne poznali, vedeli by sme, že _____.

Som perfekcionistka, no zároveň veľmi citlivá.

Perfekcionista

Ak by si mala založiť spoločnosť od nuly, na akých hodnotách by si ju stavala?

Pre mňa je snáď najdôležitejšia dôvera. Nielen v druhých ľudí, ale najmä v to, čo robíme a v seba samých. Častokrát nás odrádzajú všelijaké situácie alebo keď vidíme, že sa nám nedarí, vzdáme to. Vidíme konkurenciu, tak si pomyslíme, že to nemá zmysel. Ak však máme dobrý úmysel nejakým spôsobom pomôcť iným ľuďom, priniesť niečo nové, inovatívne, vylepšiť niečo, nemali by sme sa vzdávať. Ľudia často nevedie oceniť tvrdú prácu, no zároveň je tu mnoho takých, ktorí to vedia. Založiť spoločnosť alebo firmu je veľká zodpovednosť, obeta a oddanosť, preto hodnoty, na ktorých to všetko chceme stavať, sú tiež dôležité.

Čo je number 1 vec, ktorú by si chcela v živote dosiahnuť?

Pokoru a veľkú rodinu.

Akú vlastnosť najviac obdivuješ u ostatných?

U druhých ľudí obdivujem, predovšetkým, rozvážnosť a schopnosť načúvať.

Akú supersilu by si chcela mať?

Moja supersila je v Božích rukách. ?

Aká je najdôležitejšia lekcia, ktorú si sa naučila v minulom roku?

Minulý rok mi dal veľmi veľkú lekciu. V každom prípade som sa naučila, že nie všetko je tak, ako to chceme alebo by sme chceli mať, ale tak, ako je to pre nás najlepšie. To zväčša pochopíme až neskôr.

Ako postupuješ v mysli, keď si vystresovaná?

To je celkom vtipné, pretože ja sa viem vystresovať celkom dosť. Napriek tomu, že prvotný je stres, postupne sa snažím danú situáciu doriešiť s chladnou hlavou a dotiahnúť veci k spokojnosti iných.

Stres

Športuješ alebo sa venuješ iným aktivitám?

Šport je mojou dennou súčasťou. Od malička som mala k nemu veľmi blízko a bavilo ma takmer všetko. Najviac ma však chytil vojebal, ktorý som hrala niekoľko rokov. Okrem toho som 8 rokov tancovala ľudové tance a cvičila pilates. Teraz trávim viac času v prírode, no hlavne sa venujem cvičeniu s vlastnou váhou.

 

Annamárií ďakujeme za úvodný rozhovor a úprimné slová. Tešíme sa na spoločnú spoluprácu a veríme, že vám spoločne prinesieme niečo hodnotné ?