Rodinka sa rozrastá – Denisa, predstavíš sa nám?

Nu3o je, ako už iste viete, slovenská značka zameriavajúca sa na výrobu prírodných nápojov. No našou vášňou je tiež inšpirovať vás k upokojeniu sa a posilneniu vnútornej stability, ktorá je v dnešnom rýchlom svete taká ohrozená.

Do nášho tímu sme sa preto rozhodli prijať posilu, ktorá nám bude pomáhať rozvýjať naše hodnoty. Denisa, povedz nám niečo o sebe. 

Ako by si sa opísala? Odkiaľ si a čo študuješ?

Volám sa Denisa, mám 19 rokov a celý život bývam v Bratislave. Odmalička sa venujem športom, vyskúšala som plávanie, volejbal, vybíjanú, jazdu na koni, beh, korčule… Momentálne sa venujem posilňovaniu a poledance, čo si najviac získalo moje srdce. Tento rok som zmaturovala na gymnáziu Grösslingová v Bratislave a od septembra začínam štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor manažment.

Čo by si robila, keby si sa nezúčastnila na stáži pre Nu3o ?

Pravdepodobne by som sa ďalej snažila hľadať prácu/brigádu či stáž, ktorá by mi dávala niečo do budúcna, naďalej sa rozvíjala. Každopádne, našťastie, som sa na túto stáž dostala a pokúsim sa z nej vyťažiť, čo najviac.

Aké jedno slovo popisuje tvoje detstvo?

Fantázia. Ako dieťa som sa veľmi rada hrala, vedela som vymyslieť všelijaké hry, no proste všeobecne som mala veľmi veľkú predstavivosť. Už v školskej družine na prvom stupni som kreslila obrázky s rôznymi domami, kde by som chcela bývať, keď budem dospelá, či sa neustále hrala s bábikami a predstierala, akoby to boli moje vlastné deti. Ale našťastie to nikdy neprerástlo až do extrému, kedy by som svojim predstavám aj začala veriť, že sú skutočné.

Ako mimo práce/školy rada zrelaxuješ?

Oddychujem športom, jeden z mojich najväčších relaxov. Taktiež rada vypnem s kamarátmi na káve, pri vode či v čajovni. Sem tam, keď mi ostane čas, pozriem nejaký film či seriál.

Ak by si mala povedať jednej osobe „Ďakujem“ za to, že ti pomohol/la stať sa osobou, ktorou si dnes, kto by to bol a prečo?

Viacerým ľuďom vďačím za to, kde som dnes, ale keby si mám vybrať jednu osobu, bola by to moja mamina. Ako malá som si veľmi neverila, ale ona vždy vo mne videla niečo viac, vštepovala mi, že keď niečo chcem, musím si za tým ísť a naučiť sa veriť v samú seba. Tak isto, keď som mala nejaký problém, trpezlivo ma aj hodiny počúvala a snažila sa ma naviesť na správnu cestu. Učila ma byť dobrým človekom, pomáhať a z každej zlej udalosti vyťažiť niečo dobré a pozitívne. Vďaka týmto veciam som neustále napredovala a snažila sa byť vždy lepšia a lepšia.

Ďakujem

S ktorým filmom alebo fiktívnou postavou sa najviac stotožňuješ?

Mám veľa obľúbených filmov, ktoré viem pozerať dookola a s ktorými sa stotožňujem, ale najmä to sú The Help, Intouchables, či The Blind side. A keby si mám vybrať postavu, je to Spencer zo seriálu Pretty little liars, na ktorom som ako puberťačka vyrastala. Veľmi sa v nej vidím, je veľmi cieľavedomá, milujúca, extrémne súťaživá, či veľký perfekcionista.

Čo vo svojom živote najviac miluješ a rada si to vychutnávaš?

Milujem a užívam si veľa vecí. Hrozne rada sa obklopujem pozitívne naladenými ľuďmi, ktorými sa inšpirujem vo viacerých smeroch. Nesmiem zabudnúť aj jedlo, pretože hrozne rada pečiem a varím, viem pri tom veľmi zrelaxovať a teší ma, keď mojimi výtvormi niekomu vyčarím úsmev na tvári. A samozrejme si aj ja osobne to jedlo veľmi vychutnávam.

Ak by sme ťa skutočne poznali, vedeli by sme, že _____.

Som veľmi rodinne založený človek a popri pracovaní sama na sebe, chcem mať veľkú rodinu a šťastný život. (A ešte, že sa extrémne bojím výšok, haha.)

Ak by si mala založiť spoločnosť od nuly, na akých hodnotách by si ju stavala?

Určite ako jedna z najdôležitejších hodnôt mi príde otvorená a asertívna komunikácia. Veľa problémov vzniká len na základe nedorozumení a nepresnom vyjadrovaní sa a, podľa môjho názoru, na to, aby správne fungovala hocijaká spoločnosť, musí byť dobrá komunikácia medzi všetkými pracovníkmi. Zároveň určite čestnosť, úprimnosť, pokora, disciplína a jednoznačne dochvíľnosť.

Čo je number 1 vec, ktorú by si chcela v živote dosiahnuť?

Keby to mám poňať pracovne, tak v prvom rade chcem robiť to, čo ma bude baviť, napĺňať a posúvať ako človeka. Chcem pokračovať v športe a zdravej výžive, mať aj niečo vlastné a niečo ľuďom zo seba odovzdať. Pred tým chcem pracovať na svojich ekonomických a manažérskych schopnostiach a uvidím, kam sa až dostanem a dopracujem. A keby mám túto otázku poňať zo súkromia, tak ako som už spomínala, najdôležitejšie pre mňa je byť šťastná, mať rodinu a spokojný zdravý život.

Zdravá strava

Akú vlastnosť najviac obdivuješ u ostatných?

Obdivujem prirodzene nebojácnych ľudí, ktorí do všetkého idú bez váhania, vyskúšajú úplne všetko či užívajú si vystupovanie pred ľuďmi. Ja osobne na sebe pracujem, aby som taká bola a to napríklad tak, že sa neustále snažím vychádzať zo svojej komfortnej zóny. Príde mi to všeobecne veľmi dôležité, tým predsa každý z nás napreduje.

Akú supersilu by si chcela mať?

Určite teleportácia. Ušetrilo by mi to neskutočne veľa času, ktorý by som vedela využiť produktívnejšie ako stráviť hodiny v mhd či zápche.

Aká je najdôležitejšia lekcia, ktorú si sa naučila v minulom roku?

To, že každý si je strojcom svojho šťastia. Ja som zodpovedná za to, akým smerom sa môj život uberá a spoliehať sa musím najmä sama na seba.

Ako postupuješ v mysli, keď si vystresovaná?

Snažím sa myslieť na ten pozitívny výsledok, ktorý z toho vyjde. Myslím na to, že to dobre dopadne a opakujem si vetu, že kým nejde o život, nejde o nič. Tým sa mi podarí zľahčiť situáciu.

Športuješ alebo sa venuješ iným aktivitám?

Ako som už spomínala, momentálne sa venujem poledancu. Najviac sa asi venujem polesport, čo je spojenie silových schopností, akrobacie a flexibility. V septembri to budú dva roky, čo sa tomu venujem, ale mám toho ešte veľmi veľa pred sebou. Tento šport ma skutočne veľmi napĺňa a robí ma šťastnou. Keď mi popri práci a škole výjde čas, snažím sa si aj zaposilňovať alebo si dať stretching, všetko kvôli napredovaniu v poledance. Ďalšou mojou takou záľubou je aj dejepis, jeden z mojich maturitných predmetov. Neplánujem s ním pokračovať pracovne do budúcna, ale veľmi ma baví a považujem za dôležité, aby som niečo o našej minulosti vedela. Ďalej veľmi rada chodím do prírody, trochu vypnúť od dnešného uponáhľaného sveta. Taktiež milujem zvieratá, najmä psov a kone a rada trávim svoj voľný čas s priateľmi a rodinou.

História

 

Denise ďakujeme za úvodný rozhovor a úprimné slová. Tešíme sa na spoločnú spoluprácu a veríme, že vám spoločne prinesieme niečo hodnotné ????