Škorica ako liek: Účinná zbraň proti akné a starnutiu

1. Škorica vypĺňa jemné vrásky

Škorica zlepšuje cirkuláciu krvi, preto môže jej pravidelné používanie pomôcť vyplniť jemné vrásky na tvári.

Zmiešaj 3 kvapky škoricového oleja s 2 lyžicami olivového oleja alebo vazelíny. Takýto krém aplikuj každý večer na zvráskavenú pokožku. Daj si ale pozor a vyhni sa kontaktu s očami.

žena s vráskami

2. Škorica pomáha pri lupinách

Zmiešaj 1 čajovú lyžičku škorice s 1 čajovou lyžičkou teplého olivového oleja a 1 lyžicou medu. Túto pastu následne vmasíruj do vlasovej pokožky a nechaj pôsobiť 15 minút. Následne si umy vlasy šampónom.

Škorica temeno výborne prekrví a zbaví starej pokožky, pričom olivový olej a med pokožku vyživia a hydratujú.

3. Škorica bojuje proti akné

Škorica a med vďaka svojim antibakteriálnym účinkom pomáhajú udržať pleť čistú. Škorica pokožku nielen prekrví, ale spolu s muškátovým orieškom zbaví pleť zápalov – vyrážky tak zmiznú raz-dva. Med pokožku hydratuje a pomôže pri hojení jaziev po akné.

Zmiešaj 1 čajovú lyžičku škorice a muškátového oriešku s 2 lyžicami roztopeného medu a aplikuj na tvár. Nechaj masku pôsobiť asi 20 minút a jemne zmy vlažnou vodou. Masku používaj 1 – 2-krát týždenne.

žena s akné

4. Škorica spomaľuje známky starnutia

Škorica pomáha vyplniť jemné vrásky. Viaceré štúdie dokazujú, že škorica dokonca zvyšuje hladinu kolagénu až na 6 hodín po tom, ako bola aplikovaná na tvár. Účinnou zložkou je Cinnamaldehyd, ktorý škorici dodáva jej chuť a vôňu. Práve ten pôsobí ako katalyzátor a naštartuje tvorbu kolagénu.

5. Škorica zjednocuje tón pleti

Zmiešaj 1 čajovú lyžičku škorice, 2 lyžice jogurtu, šťavu z polky citróna a aplikuj na tvár. Masku nechaj pôsobiť 15 minút a následne zmy vlažnou vodou.

Škorica účinne zjednocuje tón pleti, a to práve svojimi protizápalovými účinkami, vďaka ktorým sa z tváre vytratí prebytočná červeň. Citrónová šťava pleť rozjasní a jogurt jemne hydratuje.

6. Škorica zjemňuje pleť

Zmiešaj 1 lyžicu soli, 2 lyžice olivového oleja a 1 čajovú lyžičku škorice. Pílingom si jemne masíruj pleť asi 30 sekúnd a následne zmy vodou.

Škorica pomáha odstraňovať mŕtve bunky v podobe suchej pleti a zlepšuje jej prekrvenie. Pleť tak rozjasňuje a zjemňuje.

Recept na škoricový píling

Škorica sa dá použiť aj na celé telo, nielen na tvár. Vyskúšajte napríklad tento rozjasňujúci a hydratačný telový píling.

Ingrediencie

  • 2 lyžice BIO Cejlónskej škorice
  • pol hrnčeka morskej soli alebo cukru
  • hrnček pomletej kávy (“smetí”)
  • 3 lyžice olivového alebo mandľového oleja

Všetky ingrediencie zmiešaj a vznikne ti vláčny píling. Ak ti po použití ešte zostane, môžeš ho skladovať vo vzduchotesnej nádobke.

Káva pomáha odstraňovať celulitídu a kofeín spevňuje pokožku. Olivový alebo mandľový olej ju zas hydratuje a vyživí. Škorica pomáha pri možných ekzémoch, akné na tele a celú pokožku nádherne rozjasní.

Keď si budeš najbližšie chystať nejaký chutný škoricový dezert, odlož si trochu škorice aj na pleťovú masku či píling. Pokožka sa ti poďakuje. :)

Odporúčané produkty1