Účinky kurkumy proti chronickým ochoreniam

Hlavnou zložkou zodpovednou za všetky účinky kurkumy, je kurkumín. Jeho úžasné vplyvy a vlastnosti potvrdilo publikovaných už viac ako 7 000 odborných článkov.

My sme väčšinu informácii čerpali zo štúdie doktorky, Lise Alschuler, ktorá je uznávaným expertom na nádorové ochorenia a špecialistka naturopatie – a tiež osoba ktorá prekonala rakovinu prsníka a úspešne sa lieči aj vďaka zázračným účinkom kurkumy.

Teplá voda s kurkumou je jedným z liečivých nápojov, ktoré by ste mali určite konzumovať. Jeho príprava je celkom jednoduchá, stačí pridať kurkumu do teplej vody a poriadne ju rozmiešať. Voda musí byť teplá, aby sa kurkuma neusadila na dne pohára.

Tieto účinky kurkumy má na ľudský organizmus pravidelné pitie kurkumového nápoja:

1. Zmiernenie artritídy a účinky kurkumy

Podľa štúdie pacientov s reumatoidnou artritídou, ktorá sa uskutočnila v roku 2012, má kurkumín silnejší účinok ako diklofenak, ktorý je nesteroidným protizápalovým liekom (NSAID) pri liečbe bolesti a opuchu kĺbov.

2. Zvrátenie diabetu typu 2

Štúdia uskutočnená na Auburn University a publikovaná v roku 2009 zo strany Biochemistry and Biophysical Research Communications ukázala, že doplnky kurkumy môžu byť v procese zvrátenia cukrovky veľmi nápomocné.

Cukror

3. Bojuje proti zápalu

Mnoho chorôb je výsledkom chronických zápalov. Avšak koreň kurkumy má silné protizápalové vlastnosti a bojuje proti zápalu lepšie ako niektoré protizápalové lieky.

4. Predchádza vzniku rakoviny

Kurkumín je neuveriteľne silný antioxidant, ktorý zabraňuje poškodeniu buniek kvôli nestabilným molekulám.

Kurkuma je prírodné antibiotikum, ktoré má vplyv na podporu vášho zdravia. Za jeho pravidelnú konzumáciu ti bude telo určite vďačné.

5. Účinky kurkumy pre zlepšenie trávenia

Pravidelnou konzumáciou kurkumy dochádza k stimulácii uvoľňovania žlče, čo má vplyv na zlepšenie trávenia. Kurkuma tiež zlepšuje fungovanie žlčníka.

6. Chráni pečeň

Kurkuma má tiež veľmi dobrý vplyv na ozdravenie pečene, pretože bráni jej toxickému poškodeniu a regeneruje postihnuté pečeňové bunky.

7. Podporuje zdravie mozgu

Výskum ukázal, že existuje silná väzba medzi kognitívnymi poruchami, ako je demencia a Alzheimerova choroba, a zníženými hladinami určitého typu rastového hormónu, známeho ako neurotropný faktor, ktorý je odvodený z mozgu (BDNF). Odborníci však tiež zistili, že kurkumín má priaznivý účinok na hladiny tohto hormónu, takže účinne zvráti niektoré choroby mozgu alebo pokles mozgových funkcií v dôsledku starnutia.

zdravie mozgu

8. Alkalizuje telo

Kurkuma je koreň, ktorý je vysoko alkalický, takže má mimoriadne pozitívny účinok na telo. V alkalickom prostredí tela nie je priestor na rozvoj rakoviny, pretože tej sa darí iba v kyslom prostredí.

9. Kurkuma má vplyv na kardiovaskulárny systém

Kurkumín, aktívna zložka kurkumy, zbavuje tepny nánosov a povlakov, pričom zabraňuje aj tvorbe krvných zrazenín. Časopis Biologický a farmaceutický bulletin publikoval v roku 2011 štúdiu, ktorá odhalila zistenia tímu výskumníkov z Niigatskej univerzity v Japonsku, v oblasti farmácie a aplikovaných biologických vied. Títo odborníci zistili, že zdravotný stav samcov potkanov s autoimunitným srdcovým ochorením, ktorým bola injekčne podávaná kurkuma, sa výrazne zlepšil už v priebehu troch týždňov.

10. Predlžuje život a zabraňuje starnutiu

Kurkumín úspešne inhibuje aktivitu voľných radikálov a zabraňuje zápalu, čo sú dva najdôležitejšie faktory starnutia.

Odporúčané produkty1