Vajíčka v zeleninovom košíčku

Omrzeli ťa klasické vajíčka? Vajíčka taktiež zaraďujeme medzi superpotraviny. Sú neuveriteľné výživné a plné vitamínov, ktorými sú napríklad Vitamín A, B5, B12, B2, Fostor, Selén, no tiež obsahujú kyselinu listovú. Vajíčka sú taktiež bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, ktoré znižujú triglyceridy v krvi. Aj preto, že sú také skvelé, som si pre teba pripravila tento recept.

Ide o vajíčka v zeleninovom košíčku, ktorého základom sú zemiaky a mrkva. Takto sa prepoja všetky potrebné živiny – bielkoviny z vajíčok, sacharidy so zemiakov a vitamíny zo zeleniny. Ja ich mám veľmi rada, no niekedy ma nebavia klasicky upečené na panvici. Ako si klasické vajíčka vylepšiť?

Počet dávok: 8

Čas prípravy: 15 minút

Čas pečenia: 30 minút

Ingrediencie:

  • 300 g zemiakov
  • 100 g mrkvy
  • 100 g Čedar syru
  • 1 ČL kurkumy
  • štipka soli
  • čierne korenie
  • 8 vajíčok
  • 1 ČL byliniek (odporúčam rozmarín, pažítku a bazalku)

Tip:  Pozdáva sa ti tento recept? Chutiť by ti mohla aj táto mrkvová tahini polievka, ktorá je vhodná do chladných jesenných dní.

Vajíčka

Inštrukcie:

1. Predhrej si rúru na 200 stupňov a formu na muffiny si vymasti olejom, aby sa košíčky neprilepili.

2. Na strúhadle na syr si nastrúhaj zemiaky, mrkvu a aj syr. Všetko to ulož do nejakej väčšej misky.

3. Celú túto zmes zmiešaj do kopy (syr, mrkvu, aj zemiaky) a pridaj aj bylinky, kurkumu, soľ a korenie.

4. Zmes naukladaj do formy na pečenie. Poriadne vyplň okraje, aby boli naozaj veľmi pevné a nič z nich nevytieklo. Potom vlož do rúry.

5. Zeleninové košíčky vytiahni po 13. minútach z rúry a opatrne do nich rozbi vajíčko. Peč ešte ďalších 15 – 20 minút (podľa potreby).

Prajeme ti dobrú chuť.

Tip:  Do vajíčka môžeš dať aj najemno nakrájanú paradajku či uhorku. Celé to tomuto zeleninovému “muffinu” dodá úplne inú chuť.

A čo ty? Skúšal/a si už tento recept? Ak áno, tak ho s nami zdieľaj prostredníctvom sociálnej siete Instagram nu3o alebo ho aspoň zdieľaj s kamošmi adole do komentára nám napíš ako ti recept chutil.

Vajíčkový košíček