Zdravé recepty s kurkumou, slané či sladké ? Hlavný chod, snack či chutný nápoj ? Kurkuma sa svojou pestrou farbou a chuťou hodí všade. S nasledujúcimi receptami nemusíte mať výčitky. Všetky  sú zdravé, nutričné bohaté a tak trochu netradičné. Stačí si len vybrať.

 

Kurkuma zdravé recepty

 

Zdravé recepty s kurkumou 

# 1. Orechové mlieko 

Orechové mlieko je vhodné na raňajky alebo aj ako snack na poludnie. Vyrobte si ho z mandľového, sójového alebo kokosového mlieka?, ktoré obsahujú oveľa menej cukru ako klasické kravské mlieko a navyše až 10 gramov rastlinnej bielkoviny v každej porcii.  (Ak ste fajnšmeker pokojne si vyrobte aj vlastné orechové mlieko podľa tohto návodu )

# 2. Ľadový čaj

Čaj z kurkumy  množstvo zdravotných výhod a navyše je veľmi osviežujúci a chutný.

# 3. Grilované mäso

Vyskúšajte kuracie mäso trochu inak! V tomto chutnom recepte hrá dôležitú úlohu indické korenie kurkuma a mimoriadne zdravý cícer.

# 4. Guľôčky

Ak máte chuť na sladkosť, ale nechcete zhrešiť, tento recept je pre vás naozaj vhodnou voľbou. Je veľmi jednoduchý a na jeho prípravu budete potrebovať len pár minút, preto si ho určite obľúbite. Guľôčky sú navyše bez lepku, laktózy a sú sladené iba domácim medom.

Zuzka zo stránky ugazdinky.sk dokonca použila naše kurkuma latte vo svojom chutnom sviatočnom recepte tuto.

# 5. Quinoa šalát

Zdravým a chutným receptom je šalát z quinoy, ktorý je obohatený o kurkumu. Ide o jednoduché jedlo, ktoré si rýchlo pripravíte ako zdravé raňajky, hlavné vegánske jedlo alebo ako prílohu k obedu či k večeri. Quinoa recept na šalát je navyše mimoriadne výživný.

# 6. Kurkuma Latte

Jeden z dnešných najmodernejších spôsobov ako koreň kurkumy konzumovať, je prostredníctvom zlatého mlieka. Ide o nápoj známy aj ako kurkuma latte – teda mix mlieka, klinčekov, škorice, kardamónu a zázvoru samozrejme s bohatým obsahom kurkumy či už v sušenej alebo čerstvej podobe.

 

Ak vás zaujalo prečo sme sa rozhodli venovať kurkume celú webovú stránku, tak si prečítajte o jej super schopnostiach celý článok tu.

 

Naše zdravé recepty

S našimi zdravými receptami sa nemusíte báť o svoje zdravie. Všetky sú:
?bez lepku,
?laktózy
?sladené iba prírodnými sladidlami.

 

S láskou pre Vás pravidelne tvoríme tieto chutné recepty. Snažíme sa nimi inšpirovať čo najviac ľudí a ukázať im, že jesť zdravo & chutne sa dá jednoducho a hravo. Tak poďte nejaký zdravý recept skúsiť tiež!

 

Skúsili ste niektorý z receptov ? Ako chutil ? Boli všetci zúčastnení spokojní ? Podelťe sa s nami v komentároch s reakciami.

 

Prajeme vám dobrú chuť !