Zdravé recepty s KURKUMOU – SUMÁR 6-tich RECEPTOV

Kurkuma zdravé recepty

Zdravé recepty s kurkumou 

1. Orechové mlieko 

Orechové mlieko je vhodné na raňajky alebo aj ako snack na poludnie. Vyrob si ho z mandľového, sójového alebo kokosového mlieka, ktoré obsahujú oveľa menej cukru ako klasické kravské mlieko a navyše až 10 gramov rastlinnej bielkoviny v každej porcii. (Ak si fajnšmeker pokojne si vyrob aj vlastné orechové mlieko podľa tohto návodu )

2. Ľadový čaj

Čaj z kurkumy  množstvo zdravotných výhod a navyše je veľmi osviežujúci a chutný.

3. Grilované mäso

Vyskúšaj kuracie mäso trochu inak! V tomto chutnom recepte hrá dôležitú úlohu indické korenie kurkuma a mimoriadne zdravý cícer.

4. Guľôčky

Ak máš chuť na sladkosť, ale nechceš zhrešiť, tento recept je pre teba naozaj vhodnou voľbou. Je veľmi jednoduchý a na jeho prípravu budeš potrebovať len pár minút, preto si ho určite obľúbiš. Guľôčky sú navyše bez lepku, laktózy a sú sladené iba domácim medom.

Zuzka zo stránky ugazdinky.sk dokonca použila naše kurkuma latte vo svojom chutnom sviatočnom recepte tuto.

5. Quinoa šalát

Zdravým a chutným receptom je šalát z quinoy, ktorý je obohatený o kurkumu. Ide o jednoduché jedlo, ktoré si rýchlo pripravíš ako zdravé raňajky, hlavné vegánske jedlo alebo ako prílohu k obedu či k večeri. Quinoa recept na šalát je navyše mimoriadne výživný.

6. Kurkuma Latte

Jeden z dnešných najmodernejších spôsobov ako koreň kurkumy konzumovať, je prostredníctvom zlatého mlieka. Ide o nápoj známy aj ako kurkuma latte – teda mix mlieka, klinčekov, škorice, kardamónu a zázvoru samozrejme s bohatým obsahom kurkumy či už v sušenej alebo čerstvej podobe.

Ak vás zaujalo prečo sme sa rozhodli venovať kurkume celú webovú stránku, tak si prečítajte o jej super schopnostiach celý článok tu.

Naše zdravé recepty

S našimi zdravými receptami sa nemusíš báť o svoje zdravie. Všetky sú:

  • bez lepku,
  • laktózy
  • sladené iba prírodnými sladidlami.

S láskou pre Vás pravidelne tvoríme tieto chutné recepty. Snažíme sa nimi inšpirovať čo najviac ľudí a ukázať im, že jesť zdravo & chutne sa dá jednoducho a hravo. Tak poď nejaký zdravý recept skúsiť tiež!

Skúsil si niektorý z receptov ? Ako chutil ? Boli všetci zúčastnení spokojní ? Podeľ sa s nami v komentároch s reakciami.

Prajeme ti dobrú chuť !

Odporúčané produkty1