Zelené smoothie proti stresu

Posledné dni boli pre mňa dosť stresujúce. Začala sa škola. To znamená rôzne seminárne práce, zadania a úlohy. Cítila som, že potrebujem nejaké nakopnutie. Predsalen nechcem, aby ma môj imunitný systém zradil hneď na začiatku jesene. Tak som si pripravila tento chutný smoothie. Nielenže mi pomáha znižovať stres, ale zároveň aj zvyšuje obranyschopnosť.

 

Ako ho pripraviť?

Tip: Na úvod ti odporúčam prečítať si niečo viac o smoothies tomto článku. Z čoho by sa malo skladať, aby bolo naozaj výživné a bohaté na vitamíny.

Počet dávok: 2

Čas prípravy: 5 minút

Ingrediencie:

  • 2 šálky čerstvého špenátu
  • 1/2 šálky bieleho gréckeho jogurtu
  • 1/2 stredného avokáda
  • 1 mrazený banán
  • 3/4 pohára mandlového mlieka
  • 1/2 ČL škorice
  • 1/4 ČL kurkumy
  • 1/4 ČL muškátového orechu

Inštrukcie:

1. Všetky ingrediencie zmiešaj poriadne v mixéri a servíruj do 2 pohárov.

2. Smoothie môžeš ešte posypať kurkumou, prípadne dozdobiť kúskami jahôd.

Ide o naozaj jednoduchý recept. V tomto prípade sú ingrediencie naozaj veľmi dôležité. Špenát je skvelým zdrojom folátu, vitamínu B a horčíka. Mnoho z týchto ingrediencií je bohatých hlavne na horčík. Nie je to len tak. Vždy, keď sme pod stresom, tak nášmu telu chýba viac horčíka, ktorý by sme si mali dopĺňať práve zo stravy. Redukuje stresové hormóny, zmierňuje zápaly a uvoľnuje nervy. Jogurt obsahuje prospešné baktérie, ktoré ovplyvňujú našu náladu. Skvelým zdrojom horčíka je aj banán, ktorý dodáva tomuto smoothie sladkú chuť. Avokádo je plné živín. Viac o ňom sa dočítať práve v tomto článku, v ktorom sme sa zamerali na to, či je naozaj nutrične najbohatšou potravinou našej planéty.  Mandlové mlieko je zdrojom vitamínu E a horčíka. Škorica, kurkuma a muškátový orech dodávajú nielen chuť, ale zároveň aj regulujú hladinu glukózy, zvyšujú tok v krvi a utišujú úzkosť.

Prajeme ti dobrú chuť.

Tip:  Na imunitu ti odporúčam aj tento chutný čaj z kurkumy a zázvoru. 

A čo ty? Skúšal/a si už tento recept? Ak áno, tak ho s nami zdieľaj prostredníctvom sociálnej siete Instagram nu3o.nutrio alebo ho aspoň zdieľaj s kamošmi adole do komentára nám napíš ako ti recept chutil.